Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2908352 obálek a 878396 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Poslední německá mise do Japonska: neúspěšná plavba ponorky U-234



Autor: Scalia, Joseph M. a Mikulka, Lumír
Rok: 2003
ISBN: 9788023737820
NKP-CNB: cnb001198044
OCLC Number: (OCoLC)56869376
OKCZID: 110037390
Vydání: Vyd. 1.

Citace (dle ČSN ISO 690):
SCALIA, Joseph M. Poslední německá mise do Japonska: neúspěšná plavba ponorky U-234. Překlad Lumír MIKULKA. Vyd. 1. Praha: Ivo Železný, 2003. 282 s., [8] s. obr. příl.

Hodnocení: 4.5 / 5 (2 hlasů)


Digitální objekty

Národní digitální knihovna (dostupné pouze v této knihovně)
Moravská zemská knihovna v Brně (dostupné pouze v této knihovně)



Anotace

 

Mocnosti Osy, Německo a Japonsko, promarnily na počátku 2. světové války díky mnoha zbytečným průtahům zejména z japonské strany drahocenný čas, technická spolupráce a programy na výměnu nejnovějších technologií a vědeckých poznatků neprobíhaly podle představ ani jedné strany. Dnes možná celá záležitost s ponorkou U-234 a nákladem, který kromě 560 kg oxidu uranu obsahoval i rozebraný proudový Me-262, plány, výkresy a dokumentaci k radarům či raketám, a několika německými odborníky na protivzdušnou obranu, na radary a rádiem řízené zbraně jako pasažéry, vypadá jako banální epizoda na konci 2. světové války. Průběh války by ale zřejmě vypadal naprosto jinak, kdyby se Němcům a Japoncům dařilo od počátku vzájemně využívat vyspělé obranné a zbraňové systémy. Mohli se Japonci stát soběstačnými ve výrobě a zavádění zbraní využívajících radarovou technologii, rakety a reaktivní pohon? Autor se pokouší odpovědět nejen na tuto či podobné otázky, kromě popisu samotné plavby pátrá i po osudu radioaktivního materiálu po válce, všímá si úlohy spojeneckých zpravodajských služeb při celé akci. Fotografie, seznam literatury.

Zdroj anotace: Národní knihovna České republiky



Dostupné zdroje

Městská knihovna v Praze
Můj antikvariát
Databázeknih.cz
Antikvariát Avion
1. Podzemní antikvariát
Československá bibliografická databáze
KNIHCENTRUM.cz
Antikvariát Kodytek


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)